از شر پشه با کابل تلفن هوایی 10 زوج خلاص شوید

سیم طناب فولادی (SWR) نیز مانند کابل تلفن هوایی 10 زوج  به دلیل انعطاف پذیری، استحکام و دوام بالا، به طور گسترده در کارهای آبیاری، پل ها، بنادر، گردشگری و بسیاری از زمینه های صنعتی به عنوان یک جزء حیاتی استفاده می شود.

بنابراین، اگر عیوب محلی (LFs) SWR در سرویس به موقع تشخیص داده نشود، می تواند باعث تصادفات و خسارات اقتصادی شود.

این مقاله به دو مشکل عمده در آزمایش غیرمخرب تصویربرداری مبتنی بر نشت شار مغناطیسی (MFL) برای تشخیص عیب SWR اشاره می‌کند و یک روش پردازش سیگنال یکپارچه را پیشنهاد می‌کند که به طور خاص برای رسیدگی به این دو مشکل طراحی شده است.

در خانه ها سیم برای روشن کردن چراغ ها، گرم کردن اجاق گاز و حتی صحبت با تلفن وجود دارد. سیم برای عبور جریان از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود.

اکثر سیم ها دارای عایق در اطراف هسته فلزی هستند. عایق الکتریکی ماده ای است که بارهای الکتریکی داخلی آن آزادانه جریان نمی یابد و در نتیجه جریان الکتریکی را هدایت نمی کند. یک عایق کامل وجود ندارد.

اما برخی از مواد مانند شیشه، کاغذ و تفلون که مقاومت بالایی دارند، عایق های الکتریکی بسیار خوبی هستند. عایق وجود دارد زیرا دست زدن به یک سیم لخت می‌تواند باعث شود جریان از بدن شخص (بد) یا به سیم دیگری به طور ناخواسته عبور کند.

در این مقاله، سیگنال‌های MFL توسط یک آشکارساز جمع‌آوری می‌شوند که توسط مجموعه‌ای از آهنرباهای دائمی و یک آرایه سنسور هال تشکیل شده است. بر اساس این سیگنال های چند کاناله MFL به دست آمده از آرایه سنسور هال، ما از اصل ادغام سیگنال چند کاناله برای تعیین اطلاعات غنی از همه سیگنال های MFL استفاده می کنیم.

ما مشکل نویز رشته را با یک روش نمونه‌گیری مجدد و فیلتر کردن جهت مایل حل می‌کنیم، که از تضعیف شدید سیگنال LF جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، نویز لرزش به طور موثر توسط فیلتر ضد لرزش پیشنهادی بر اساس فیلتر میانه حذف می شود.

با توجه به شبیه‌سازی و آزمایش ما، روش تشخیص خطای پیشنهادی برای SWR به طور قابل‌توجهی عملکرد تشخیص و محلی‌سازی LF را تحت لرزش‌های قوی و صداهای رشته بهبود می‌بخشد.

سیم برق ستون فقرات جامعه ما است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.