انواع نخ پلی استر

دو نوع نخ پلی استر در پرس بادوام و پارچه های مصنوعی استفاده می شود:

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

1) نخ هسته پلی استر / پنبه:

قابل ذکر است که این نخ دارای یک هسته از رشته پلی استر با استحکام بالا است که یک لایه از الیاف پنبه ای با کیفیت بالا پیچیده شده است. ویژگی های خوب الیاف پلی استر و پنبه را ترکیب می کند. پوشش بیرونی نخی به نخ ابریشم تبریز خاصیت دوخت عالی می دهد و هسته پلی استر مقاومت بالایی در برابر سایش و تخریب و همچنین چقرمگی ایجاد می کند. نخ پلی استر/پنبه نیز کشش کمی دارد که در بافتنی لازم است.

2) نخ 100٪ پلی استر:

این نوع نخ با الیاف کوتاه و بسیار شبیه به نخ های پنبه ای تولید می شود. از پنبه قوی تر است و خاصیت ارتجاعی بدون شکستگی دارد. در برابر سایش و تخریب شیمیایی مقاومت بیشتری دارد. این یک ماده بسیار رضایت بخش برای مصارف خانگی است.

راحتی: قدرت جذب پلی استر بسیار کم است، بین 0.4 تا 0.8 درصد رطوبت را باز می گرداند. پارچه ها در برابر لکه های مبتنی بر آب مقاوم هستند و به سرعت خشک می شوند. پارچه های اثاثه یا لوازم داخلی پلی استر نسبت به پارچه های نایلونی در آب و هوای مرطوب پایدارتر هستند، زیرا از بازیابی رطوبت بالایی برخوردار هستند.

شایان به ذکر است که جذب ضعیف ضریب راحتی را در لباس هایی که در تماس با پوست هستند کاهش می دهد، روکش های محافظ خاک ویژگی های فتیله پلی استرها را بهبود بخشیده است و به پارچه ها اجازه می دهد “نفس بکشند” و راحت تر شوند. در آب و هوای مرطوب، ترکیب پلی استر پنبه راحت تر است و نخ ابریشم طبیعی بهترین انتخاب خواهد بود. پلی استرها الکترواستاتیک تر از ترانس الیاف گروه ترموپلاستیک هستند. استاتیک یکی از ویژگی های الیاف با جذب کم است.2) نخ 100٪ پلی استر:

خرید نخ ابریشم

این یک نقطه ضعف قطعی است زیرا پرزها به سطح پارچه کشیده می شوند و حفظ ظاهر تمیز روی پارچه های تیره را دشوار می کند. پرده ها زودتر کثیف می شوند. پارچه های جدید تقریبا همیشه دارای روکش ضد الکتریسیته ساکن هستند اما اغلب با شستشو یا خشکشویی پاک می شوند. نرم کننده های پارچه، کمک لباسشویی، عوامل ضد الکتریسیته ساکن هستند. گذراندن یک اسفنج مرطوب از روی پارچه یا استفاده از ماده آنتی استاتیک (با اسپری کردن) به طور موقت مشکل را بهبود می بخشد. قابل ذکر است که نخ پلی استر دارای انواع مختلفی از جمله: نخ poy، نخ اینتر مینگل، نخ dty و نخ fdy و… می باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.