با شال خال خالی توانستم خانه ویلایی مورد علاقه ام را بخرم

شال ها یکی از تخصص های بزرگ صنایع دستی روسیه هستند و به دلیل کیفیت و سبک منحصر به فرد خود در سراسر جهان شناخته شده اند. در میان انواع مختلف شال ها، شال های پاولوف پوساد از شهرت خاصی برخوردارند زیرا ساخت سنتی آنها بیش از دو قرن دوام داشته است.

شال خال خالی نیز از انواع شال های پرطرفدار در سراسر جهان می باشد که با جنس های مختلفی تولید می گردد.

در واقع در سال 1795 بود که ایوان لبزین کارگاه تولید شال ابریشم خود را در روستای خود پاولوف پوساد تأسیس کرد. سالها تخصص به این تجارت خانوادگی اجازه داد تا در آغاز قرن بیستم به بزرگترین تولید کننده شال و روسری در روسیه تبدیل شود.

در حالی که روش‌های تولید در طول زمان مدرن‌تر شده‌اند، شال‌های پاولوف پوساد با کیفیت بی‌نظیر و طراحی‌های سنتی و همیشه جذاب‌تر جذابیت خود را حفظ کرده‌اند.

اگر به روسیه سفر می کنید، این فرصت را خواهید داشت که شال های پاولوف پوساد را که به طور سنتی توسط اکثر زنان ارتدوکس می پوشند، تحسین کنید.

اما شال روسی بین خانم های جوانی که این شال ها را با لباس های مدرن می پوشند نیز بسیار محبوب است. رنگ‌های درخشان این شال‌ها و روسری‌ها و همچنین طرح‌های ظریف آن‌ها به محبوبیت آن‌ها در سراسر جهان کمک کرده است.

اما حتی اگر شال‌های پاولوف پوساد در سطح بین‌المللی شهرت داشته باشند، تولید هر شال در نوع خود یک اثر باقی مانده است و توسط خالق هر نسخه امضا شده است.

از ویژگی های اساسی شال و روسری پاولوف پوساد می توان به کیفیت متریال به کار رفته، ظرافت طرح ها و رنگ ها و تجدید منظم مدل های ارائه شده اشاره کرد.

بنابراین اکثر شال ها از 100% پشم یا 100% ابریشم ساخته شده اند. این مواد هم گرم، هم خوش پوش و هم بادوام هستند.

همچنین مدل های 100% پنبه ای وجود دارد که مراقبت از آنها آسان است و برای تمام فصول مناسب است.

در مورد نقوش، آنها اغلب از طبیعت الهام گرفته شده اند، به ویژه حضور قابل توجهی از گل رز، گل محمدی و نیلوفر، اما همچنین الگوهایی از مشرق زمین مانند پیسلی. رنگ‌های روشن و غنی شال‌های پاولوف پوساد برای به ارمغان آوردن رنگ و استایلی به هر لباسی ایده‌آل است.

ساخت شال نیازمند فرآیند ساخت بسیار دقیق و مهارت بالایی است. سالانه 200 مدل شال، روسری و سایر روسری ها در پاولوف پوساد تولید می شود.

تولید با یکی از مراحل اساسی آغاز می شود: ایجاد طرح توسط هنرمند مسئول. سپس رنگ‌سازها رنگ‌هایی را تولید می‌کنند که طراحی طراح را تا حد امکان وفادار نشان می‌دهد.

بنابراین آنها باید آزمایش های متعددی را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که رنگ های به دست آمده تا حد امکان به اثر مورد نظر نزدیک هستند.

مرحله بعدی چاپ الگوها و رنگ ها روی پارچه است که به طور سنتی از طریق تکنیک مهر زنی انجام می شد. این شامل حکاکی الگوهای شال در چوب و سپس اعمال متوالی رنگ های مورد نظر با این “مهر” ایجاد شده است.

امروزه تولید شال پاولوف پوساد با استفاده از فرآیند چاپ خودکار انجام می شود. اما بسیاری از جزئیات مانند گلدوزی ها، سجاف یا حاشیه شال ها هنوز با دست انجام می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.