تفاوت بین نخ پنبه و پلی استر

پنبه و پلی استر دو الیاف نساجی هستند که به طور گسترده در تولید لباس استفاده می شود. با توجه به ویژگی های خاص خود، یک ماده یا مواد دیگر بسته به کاربرد یا هدفی که می خواهید به لباس بدهید، مزایا و معایبی دارد. پنبه یک الیاف کاملا طبیعی است که از گیاه پنبه تهیه می شود. این الیاف اصلی مورد استفاده در تولید قطعات لباس در جهان است. رنگ کردن و شستشوی پنبه آسان است، اگرچه رنگ ها به سرعت همتای پلی استر خود نمی چسبند. پنبه می تواند دمای بالا را تحمل کند، اما به راحتی چروک می شود و هنگام شستن جمع می شود.

از طرف دیگر، پلی استر یک ماده پلیمری است که از زغال سنگ، هوا، آب و فرآورده های نفتی ساخته می شود. نخ پلی استر و نخ ابریشم تبریز بسیار بادوام و مقاوم است و به همین دلیل چروک و چروک نمی شود و همچنین رنگ آمیزی آن بسیار آسان است: چیزی که برای صنعت نساجی بسیار مثبت است، اما برای از بین بردن لکه بد است. این الیاف دمای متوسط ​​و بالا را تحمل نمی کند، همزمان ذوب می شود و می سوزد، بنابراین یا پلی استر در دمای پایین اتو می شود یا اصلاً اتو نمی شود. برای تمایز بین نخ پلی استر و نخ پنبه ای، ساده ترین و کاربردی ترین راه استفاده از یکی از تفاوت های اصلی آن است: مقاومت آن در برابر گرما.

ساده ترین راه این است که تعدادی نخ را بسوزانید و فوراً باد کنید:

نخ پنبه ای با شعله ای مایل به قرمز می سوزد. خیلی سریع می سوزد و بوی کاغذ سوخته می دهد. خاکستر باقی نمی گذارد. یک نخ پلی استر با شعله ای مایل به زرد، با دود سیاه می سوزد و بوی قوی پلاستیک می دهد. بوی پلاستیک نیز احتمالاً نشان دهنده ترکیب پنبه/پلی است. سوزاندن نخی مانند نخ ابریشم طبیعی که باید شناسایی شود، ساده ترین و موثرترین راه برای بررسی مواد مورد استفاده است. باید به خاطر داشت که یک ماده یا مواد دیگر ممکن است برای چیزهای خاصی بهتر باشد، به عنوان مثال اگر قرار است لباسی تحت فرآیندهایی مانند تصعید قرار گیرد، لازم است که از پلی استر ساخته شود.

خرید نخ ابریشم

ما بهترین لباس های نخی و پلی استر را داریم.

آیا از قبل پیراهن ایده آل برای پروژه خود را می شناسید؟ ما آن را برای شما داریم. فروشگاه آنلاین ما را کاوش کنید! ما بهترین مواد و بالاترین کیفیت لباس را داریم که برای راحتی شما طراحی شده است. سطح جدیدی از سبک را کشف کنید. اگر این پست را دوست داشتید، فراموش نکنید که در وبلاگ ما بیشتر بخوانید، همه چیز را در مورد نکات، روندها، رویدادها و خیلی چیزهای دیگر برای شما بیابید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.