حقایقی جذاب از تابلو قلم زنی اصفهان که تا کنون درباره اش نشنیده اید

جدای از آثار تاریخی و مناظر طبیعی شگفت انگیز، آنچه در ایران حضور دارید توجه شما را به خود جلب می کند، تنوع بسیار زیاد صنایع دستی ایران است.

از سفال گرفته تا میناکاری و قلمکار، در شهرهای مختلف با نوع جدیدی از صنایع دستی که ریشه در فرهنگ باستانی ایرانی دارد، آشنا خواهید شد.

تابلو قلم زنی اصفهان یک نمونه از بهترین آثار هنری اصفهان است که از دیرباز در این شهر توسط هنرمندان ماهر ساخته می شود.

در میان تمام صنایع دستی ایرانی که با مواد مختلف تولید می شود، قلم زنی که هنر حکاکی و حکاکی نقوش ظریف بر روی فلزاتی مانند نقره، مس، برنج و طلا است، یکی از زیباترین صنایع دستی است که توسط هنرمندان بزرگی خلق شده است.

قدمت ایجاد صنایع دستی فلزی به عنوان ابزاری برای زندگی روزمره توسط مردمانی که در فلات ایران زندگی می کردند به بیش از هزار سال قبل از میلاد مسیح بازمی گردد.

یکی از شاخص ترین نمونه های فلزکاری این دوره کاسه زرین حسنلو با زیورآلاتی است که خدایان را بر ارابه سواری نشان می دهد.

اوج حکاکی در ایران باستان در زمان ساسانیان بود که قطعات چشم نواز قلمزنی خلق شد. در موزه ملی ایران به نام موزه ایران باستان تهران می‌توانید از نمونه‌های فلزکاری و قلم‌زنی‌های خلق شده توسط مردم تمدن‌های باستانی ایران دیدن کنید.

از آنجایی که پس از ورود اسلام به ایران، نقاشی و مجسمه سازی ممنوع شد، تولید صنایع دستی مانند قلمزنی و سفال، به ویژه در دوران سلجوقی که قطعات ظریف قلمزنی از طلا و نقره ساخته شد، پیشرفت کرد.

مانند سایر هنرهای ایرانی، بهترین نمونه های قلم زنی در دوره صفویه در اصفهان خلق شده است. امروزه اصفهان همچنان مرکز قلمزنی در ایران است و بهترین قطعات را می توانید در بازار تاریخی این شهر بیابید.

اصفهان که به شهر صنایع دستی شهرت دارد، مرکز خلق قلم‌زنی است و بازار بزرگ تاریخی اصفهان جایی است که می‌توانید بهترین قطعات قلمزنی را با اندازه‌ها، شکل‌ها و قیمت‌های مختلف پیدا کنید. شیراز و تبریز نیز از مراکز مهم تولید قلم زنی هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.