دوخت لباس عروس در اصفهان به دلیل گرانی چرخ خیاطی فقط با دست انجام می شود

لباس عروس همیشه از ابتدا مهم بوده است. لباس عروس همیشه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است. در واقع از زمانی که این موضوع را شنیدیم، نمادی از موقعیت، اعتبار و وضعیت اقتصادی خانواده همسر آینده است.

در حال حاضر دوخت لباس عروس در اصفهان با طرح هایی بسیار شیک و خاص افراد مشکل پسند توانسته تا نیازهای این گروه را بر طرف نماید.

اگرچه رومیان باستان با پوشیدن تونیک سفید ازدواج می‌کردند، اما از قرون وسطی تا قرن دوازدهم لباس‌های عروسی با رنگ‌ها و پارچه‌های اغلب روشن ساخته می‌شدند.

رنگ های مورد استفاده در واقع کمیاب و گرانبها بودند، پارچه ها گرانبها بودند. همه اینها نشانگر ثروت و اهمیت خانواده بود.

علاوه بر این، این لباس صراحتاً برای ازدواج ساخته نشده بود: این لباس اغلب بهترین لباس موجود بود و برای سایر رویدادهای مهم اجتماعی دوباره استفاده می شد.

اولین لباس عروسی مستند به سال 1406 برمی گردد.

این یک تونیک سفید است که با تزئینات خز تزئین شده و با شنل تکمیل شده است.

یک قرن و نیم بعد، در سال 1558، سفید پوست، سرکوبگر و رسواکننده، برای مشخص کردن لباس ماریا استواردا که با فرانسیس دوم فرانسوی ازدواج می کند، وارد می شود. رسوایی در معنایی است که سپس به رنگ سفید نسبت داده شد.

این که دو سال بعد داماد از دنیا می رود، در پخش آن رنگ برای عروسی ها نقشی نداشت.

سیر تکاملی لباس عروس:

همچنین در قرن شانزدهم قطار ظاهر می شود. بلافاصله به نمادی از ثروت تبدیل می شود: هر چه طولانی تر باشد، خانواده عروس از رفاه بیشتری برخوردار است.

دهه 1600 برای لباس‌های عروسی قرنی فروتن بود: تفرقه‌ها و عقاید مذهبی خانواده‌ها را به سمت مراسم «خصوصی‌تر» سوق داد. علاوه بر این، پول بیشتر برای جهیزیه و شلوار سرمایه گذاری می شود، لباس در صندلی عقب قرار می گیرد.

با این حال، خود را در دهه 1700 بازخرید کرد: پس از انقلاب فرانسه، سبک امپراتوری متولد شد که تأثیر زیادی بر مدها و سلیقه‌ها حتی در دوره‌های بعد گذاشت.

حتی لباس عروس نیز تحت تأثیر سبک جدید قرار می گیرد و مجلل، پر از نقوش، گلدوزی، نقوش و پارچه های گرانبهایی مانند ساتن و ابریشم می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.