محیط زیست با طناب پلاستیکی پلی اتیلن دچار خفگی شد

وقتی صحبت از انتخاب بین طناب پیچ خورده و طناب بافته برای مصارف صنعتی به میان می آید، طناب بافته به دلیل استحکام و عملکرد آن در بارهای مختلف، قطعا انتخاب درستی است.

مواد مورد استفاده برای ساخت طناب بافته از زمان های بسیار قدیم متحول شده است و انسان های ماقبل تاریخ این اصل را خیلی قبل از علم پیدا کرده اند.

امروزه طناب پلاستیکی پلی اتیلن به طور گسترده در بسیاری از کاربردها در جهان صنعتی و حتی در خانه های ما استفاده می شود.

امروزه انواع مختلفی از طناب بافته در بازار وجود دارد: یک قیطان، دو بافته و هسته نوع خاصی از طناب بافته شده با هسته آن الیاف تابیده است.

کاربرد اصلی طناب تک بافته برای شلاق زدن یا نگه داشتن پارو انبار شده در قایق ها است. این نوع طناب بافته یک بافته لوله‌ای است که با مارک کردن 8 یا 10 الیاف نازک در مجموع شکل می‌گیرد.

اگرچه طناب تک بافته را می توان از هر نوع موادی در صنعت طناب سازی از الیاف طبیعی گرفته تا الیاف مصنوعی ساخت، اما رایج ترین مواد پلی پروپیلن و نایلون هستند.

طناب دو بافته به دلیل استحکام کششی و همچنین سایش سخت در بین سایر انواع طناب در مصارف صنعتی محبوبیت دارد. این طناب بافته ترکیبی از دو طناب تک بافته است.

طناب دو بافته دارای مواد متنوعی است، درست مانند طناب تک بافته. در بیشتر موارد، دو طناب تک بافته از مواد یکسان ساخته شده است.

اما در موارد نادری، برای متعادل کردن استحکام، انعطاف پذیری و حمایت از یکدیگر، می توان این دو طناب تک بافته را از مواد مختلف ساخت.

کرنمانتل طنابی است که قسمت خارجی آن بافته شده و قسمت داخلی آن الیاف پیچ خورده است. طناب بافته Kernmantle به دلیل ساختار خاص خود بهترین انتخاب در مورد طناب صخره نوردی است.

استحکام کرنمانتل، مقاومت در برابر سایش و کشش ویژگی های ایده آل برای این نوع فعالیت ها هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.