نخ پلی استر

این تم ها ممکن است یکسان به نظر برسند، به جز تفاوت رنگ. قبل از اینکه نخ پلی استر را برای پروژه بعدی خود بخرید یا از آن استفاده کنید، به جنبه های مختلف کیفیت نگاهی بیندازید و تجربه بهتری در کاردستی خود داشته باشید. نگاهی عمیق تر به تفاوت بین نخ نایلون و پلی استر به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را برای پروژه خود داشته باشید. نایلون و پلی استر پلیمرهای ترموپلاستیک هستند. اگرچه آنها برخی از خواص مشابه دارند، اما تفاوت های زیادی با هم دارند. از ظاهر تا ساختار، تفاوت هایی وجود دارد.نخ پلی استر

پلی استر و اجزای آن برای چیست؟

پلی استر و نخ ابریشم طبیعی به دلیل اینکه پارچه انتخابی برای کت و شلوارهای چسبناک در دهه 70 بود، رپ بدی دریافت کرد، اما این ماده در واقع یک منبع شگفت انگیز برای محصولات تبلیغاتی است. ترکیبات پلی استر می توانند گرماگیر باشند. این بستگی به ساختار شیمیایی ترکیب دارد. نایلون یک محصول مصنوعی است. از مواد شیمیایی ساخته شده است. پلی استر نیز یک محصول مصنوعی است اما گزینه هایی برای تهیه آن از گیاهان وجود دارد. می تواند شامل برخی از گیاهان و برخی محصولات مصنوعی مانند پلی کربنات باشد.

همه چیز از لباس گرفته تا کوله پشتی از این ماده مقرون به صرفه و سبک ساخته شده است. پلی استر در برابر اشعه ماوراء بنفش بسیار مقاوم است و نقطه ذوب بسیار بالایی دارد، به این معنی که نسبت به پلی پروپیلن یا نایلون در مقابل نور خورشید می تواند بدون شکستن مواد مقاومت کند. مقاوم در برابر کپک است و برای مصارف دریایی ایده آل است، اما شناور نیست، بنابراین مطمئن شوید که در خشکی باقی می ماند.

پلی استر و نخ پنبه صنعتی همچنین به دلیل اینکه یک ماده استثنایی در دماهای پایین است، به خوبی شناخته شده است، و خواص عایق خود را در حضور رطوبت (مثلاً عرق روی لایه‌های زیرپوش) حفظ می‌کند، جایی که 100٪ پنبه آنقدر مؤثر نیست.پلی استر و اجزای آن برای چیست؟

نخ ابریشم تبریز

پلی آمید یا نایلون

نایلون معمولا به عنوان پلی آمید شناخته می شود. از نظر ساختار و بافت بیشتر یک مشمع کف اتاق مصنوعی است. پلی استر از استرهای زنجیره ای ساخته می شود و یک الیاف مصنوعی است. از نظر بافت، نایلون نرمتر از پلی استر است. نایلون دارای بافت ابریشمی است در حالی که پلی استر رشته ای تر است.

وقتی صحبت از استحکام به میان می آید، هیچ چیز مانند نایلون نیست. این ماده در طول جنگ جهانی دوم برای چتر نجات و طناب استفاده می شد، بنابراین ثابت شده است که قوی و بادوام است. نایلون همچنین به دلیل توانایی کشش بدون شکستن و بازگشت به شکل اولیه خود شناخته شده است. ایده آل برای محصولاتی که قرار است استفاده بسیار “سرزنده” داشته باشند.پلی آمید یا نایلون

خرید نخ ابریشم

مقاومت نخ نایلونی

نخ نایلونی به دلیل استحکام، انعطاف پذیری و کشش شناخته شده است. همچنین در برابر مواد شیمیایی، سایش و نور خورشید مقاوم است. از نخ نایلون در جاهایی استفاده می شود که استحکام آن مهم است، مانند لباس های ورزشی، کیف، کفش، کالاهای چرمی و اثاثه یا لوازم داخلی. نایلون تا حدودی در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است (بهتر از پلی پروپیلن) و شناور نمی شود، به علاوه در برابر کپک مقاوم است و به سرعت خشک می شود و اگر به محصولات تبلیغاتی برای استفاده در اسپا یا استراحتگاه نیاز دارید، آن را تبدیل به یک ماده عالی می کند.

چاپ های نایلونی بسیار دقیق هستند، جوهر در پارچه فرو نمی رود، اما روی سطح با اپوکسی شیمیایی به جوهر ثابت می شود به طوری که برای ایجاد چاپ به پارچه اضافه شده است. پرفروش ترین ویژگی های نایلون استحکام و راحتی است اما برای دوخت نخ پنبه ضخیم بهترین انتخاب است. با این مزایا، محصولات با این ماده کمی گران تر از سایر مواد توصیف شده هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.