کندوی عسل چوبی محل زندگی زنبور قاتل بود!!

فعالیت ضد میکروبی در اکثر عسل ها به دلیل تولید آنزیمی پراکسید هیدروژن است. با این حال، نوع دیگری از عسل، به نام عسل غیر پراکسید به عنوان مثال، عسل مانوکا، حتی زمانی که فعالیت پراکسید هیدروژن مسدود شده باشد، اثرات ضد باکتریایی قابل توجهی از خود نشان می دهد.

لازم به توضیح می باشد که استفاده از کندوی عسل چوبی به دلیل ساخته شدن از چوب می تواند در زمینه تولید این نوع عسل بسیار مناسب باشد و کمک به تولید بهتری نماید.

مکانیسم آن ممکن است مربوط به سطح pH پایین عسل و محتوای قند بالای آن اسمولاریته بالا باشد که برای جلوگیری از رشد میکروب ها کافی است.

عسل‌های درجه پزشکی دارای فعالیت باکتری‌کشی قوی در شرایط آزمایشگاهی در برابر باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک هستند که باعث چندین عفونت تهدید کننده زندگی برای انسان می‌شوند.

اما، تنوع زیادی در فعالیت ضد میکروبی برخی از عسل های طبیعی وجود دارد که به دلیل تنوع مکانی و زمانی در منابع شهد است.

بنابراین، شناسایی و شناسایی اصل های فعال ممکن است اطلاعات ارزشمندی را در مورد کیفیت و پتانسیل درمانی احتمالی عسل ها در برابر چندین اختلال سلامتی انسان ارائه دهد، و از این رو ما خواص دارویی عسل ها را با تاکید بر فعالیت های ضد باکتریایی آنها مورد بحث قرار دادیم.

عوامل ضد میکروبی اساساً در کاهش بار جهانی بیماری‌های عفونی مهم هستند. با این حال، با توسعه و گسترش پاتوژن های مقاوم، اثربخشی آنتی بیوتیک ها کاهش می یابد.

این نوع مقاومت باکتریایی در برابر عوامل ضد میکروبی یک تهدید بسیار جدی برای سلامت عمومی است و برای انواع آنتی بیوتیک ها، از جمله داروهای اصلی آخرین راه حل، فرکانس مقاومت در سراسر جهان در حال افزایش است.

بنابراین، استراتژی‌های ضد میکروبی جایگزین به فوریت مورد نیاز است، و بنابراین این وضعیت منجر به ارزیابی مجدد استفاده درمانی از داروهای باستانی، مانند گیاهان و محصولات مبتنی بر گیاه، از جمله عسل شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.