تعین قیمت نخ پلی استر به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت نخ پلی استر

همیشه یکی از مهم ترین دغدغه های مشتری این است که تعین قیمت نخ پلی استر به چه عواملی بستگی دارد و چه پارامتر هایی میتواند در قیمت این محصول تاثیر گذار باشد که در ادامه به ایم موضوع به طور مفصل خواهیم پرداخت و آن را بررسی خواهیم کرد.

نماینده فروش نخ پلی

نماینده فروش نخ پلی استر ارزان قیمت در ایران

نمایندگی های فروش در ایران همان طور که بیان شد به دو صورت فعالیت می کنند یا به صورت نمایندگی از یک یا چند کارخانه و تحت قیمت نخ پلی استر خروجی کارخانه می باشد و دخل و تصرفی در قیمت خرید نخ پلی استر ندارند، اما گروه دوم به صورت مستقل و مولتی برند فعالت می کنند و انواع محصولات خارجی و داخلی را با کفیت ها و تیپ های مختلفی از بهترین مارک نخ پلی استر تا ارزان ترین نخ پلی استر با قیمت روز نخ پلی استر که تحت قیمت جهانی نخ پلی استر است به مشتریان در فروشگاه نخ و الیاف عرضه می شود.

خریدار نخ پلی استر

خریدار نخ پلی استر درجه یک صادارتی

در بازار دو دسته خریدار نخ پلی استر وجود دارند:

  1. خریدارانی که این محصول را برای مصرف خود استفاده می کنند و بسته به نوع مصرف معمولا از بهترین مارک نخ پلی استر استفاده می کنند.
  2. گروه دوم خریدارانی هستند که به صورت بورسی فعالیت می کنند و این محصول را برای صادرات به کشور های همسایه از جمله عراق و افغانستان می خواهند و چون غالب مصرف این کشور ها محصولات درجه سوم می باشد باید نخ پلی استر ارزان قیمت و حتی ارزان ترین نخ پلی استر موجود در بازار را انتخاب کرد که بتوان بین قیمت خرید نخ پلی استر و قیمت فروش آن حاشیه سود ایجاد کرد که معمولا به صورت قیمت روز نخ پلی استر می باشد.
عرضه مستقیم

عرضه مستقیم نخ پلی استر از کارخانه

کشور ایران به عنوان یکی از قطب های تولیدی نخ پلی استر در سطح جهان دارای ظرفیت تولید بسیار بالای است و می تواند انواعی محصولات همچون نخ پنبه ارزان، نخ فیلامنت ارزان، نخ میگنل، نخ ویسکوز و در بخش نخ هایی با منشا طبیعی می تواند انواع نخ پلی استر از نخ پلی استر ارزان قیمت تا بهترین مارک نخ پلی استر را به بازار عرضه کنند، قیمت روز نخ پلی استر بیشتر به قیمت جهانی نخ پلی استر و قیمت مواد اولیه بستگی دارد و با این دو پارامتر بالانس می شود البته سود فروشگاه نخ و الیاف خرده فروش و حمل و نقل نخ نیز به آن اضافه می شود.

بورس نخ پلی

بورس نخ پلی استر در سراسر کشور

همان طور که بیان شد ایران ظرفیت بسیار مناسبی برای تولید نخ پلی استر را داراست و در حاشیه صنعت بازار های بزرگی شکل گرفته اند که تحت بازار نخ و الیاف استاندارد و بین المللی با قیمت جهانی نخ پلی استر و سایر محصولات نخ و الیاف همچون نخ مینگل، نخ ویسکوز، نخ پنبه ارزان، نخ فیلامنت ارزان فعالیت می کنند البته قیمت نخ پلی استر به رزو می باشد و با محاسبه قیمت مواد اولیه، هزینه های تولید و حاشیه سود فروشگاه نخ و الیاف تحت عنوان قیمت روز نخ پلی استر به مشتریان اعلام می شود البته این قیمت، قیمت خرید نخ پلی استر از درب کارخانه است و شما وقتی از خرده فروش خریداری میکنید قطعا حاشیه سود آن نیز به قیمت نخ پلی استر ضمیمه می شود.

بهترین مارک

بهترین مارک نخ پلی استر در بازار

تولید کنندگان ایرانی از به نام ترین و مشهور ترین تولید کنندگان در حوزه نساجی هستند و همه دنیا به آن ها احترام می گذارند و برخی مسائل و مشکلات داخلی گریبان گیر این صنف شده که آن ها را از برند سازی جهانی دور کند و نتوانند خود را با استاندارد های جهانی برندینگ وقف دهند و در ادامه نتواند قیمت نخ پلی استر تولیدی خود را با قیمت جهانی نخ پلی استر در بازار های جهانی به عنوان بهترین مارک نخ پلی استر به فروش برسانند، اما در کنار این برخی محصولات همچون نخ فیلامنت ارزان، نخ پنبه ارزان، نخ ویسکوز، نخ مینگل هستند که با قیمت خرید نخ پلی استر در فروشگاه نخ و الیاف کشور های همسایه عرضه می شود و معمولا ارزان ترین نخ پلی استر یا پلی استر ارزان قیمت به این کشور ها از طریق این صادر می شوند.

قیمت نخ پلی

قیمت نخ پلی استر درجه یک

همان طور که بیان شد قیمت نخ پلی استر به موارد زیادی بستگی دارد که میتوان بر روی قیمت روز نخ پلی استر تاثیر بگذارد که در چندسال اخیر قیمت ارز نیز بر روی قیمت نخ پلی استر سایه انداخته است ولی پایین آمدن ارزش پول ملی سبب شده تا صادرات بسیار توجیه اقتصادی بالای داشته باشد زیر حتی با دو برابر کردن قیمت نخ پلی استر تولید شده در ایران بازهم به قیمت جهانی نخ پلی استر نمی رسد.

شما میتوانید در ۲۴ ساعت شبانه روز جهت دریافت قیمت نخ پلی استر و سپس خرید آن با گروه صنعتی بازرگانی مجنتا در ارتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.